Боби Байчев е роден на 21 септември 1988 г. в Търговище, но целия ученически живот прекарва в Добрич, където е възпитаник на ЕГ „Гео Милев“. От 2007 г. се премества в София и завършва със степен бакалавър по специалност Финанси в УНСС. През 2012 г. заминава за Лондон, където завърша магистратура със специалност "Investment Banking and Capital Markets" в London School of Business and Finance. Първият му мач на Арсенал, който гледа осъзнато и реално с това си представяне отборът го спечелва за каузата на „артилеристите“ е мача на Олд Трафорд през 1998 г. срещу Манчестър Юнайтед и знаменитата победа с гола на Марк Овермарс по пътя към 11-та титла на Англия.
One of our own!
Зададохме 21 блиц въпроса на Боби, защото през тази година отбелязваме 21 години „Арсенал България“, които да разкрият повече детайли от интересите на нашият нов председател.
Въпросите и отговорите на Борислав Байчев:
1. Кой е първият мач на Арсенал на който си присъствал?
Арсенал – Шалке 04 0:2 през 2012 г. Първата загуба на Арсенал у дома от европейски отбор от 45 мача след голове на Хунтелаар и Афелай и невероятни фенове на Шалке. Мачът, който ме срещна с Ачо/Ангел Георгиев/, който в последствие ме върна на пътя на фенклуба и с когото споделихме десетки мачове.
2. Любим мач?
Нюкасъл Юнайтед - Арсенал 0:1 през 2013 г. Мачът е решаващ за място в топ 4 и финансовото бъдеще на Арсенал. Целият „трип“ беше страхотен низ от емоции - курсова работа по най-сложния предмет в следването ми, писана във влака и хотела в последствие, предадена 2 минути преди крайният срок; Пъбът и сцената преди мача /това не е за описване/; Затвореното гише за багаж и пътуването наобратно към Лондон на сутринта, което беше цели 7 часа с автобус. Епохално преживяване!!!
3. Любима напитка?
GINfluencer all the way! /Под това име Боби фигурира във форума на сайта на фен клуба/.
4. Любим футболист от настоящия тим на Арсенал, от ерата Венгер и въобще?
Деклан Райс, който ще има бъдеща статуя на Емирейтс. Джак Уилшър с всичките му стъпки от 8 годишен до гола срещу Норич Сити/олицетворение на цялата ера на Венгер и политика на клуба/, Тиери Анри завинаги!
5. Микел Артета или Арсен Венгер?
За мен Артета е способен да задмине Венгер. Оценка мога да дам само след последния му мач.
6. Любимо гостуване с Away boyZ ?
Следващото!
7. Гьокереш или Шешко?
Шешко.
8. Любима фен среща?
20 Years ASCB - да си шофьор на Алан Смит!
9. Какво за теб е Арсенал?
Мечта, семейство, фикс идея, всичко!
10. Какво за теб е Академията Дианабад?
Мачът с Борнемут и драмата за 3:2 олицетворява всичко това, което е и трябва да бъде нашият дом!
11. Любима банда?
Queen.
12. Любим град?
Единственият друг в който бих живял – Лондон!
13. Търговище или Добрич?
Това е много лесно - ако има наоколо човек от Добрич съм от Търговище и обратното!
14. Тони Адамс или Патрик Виейра като капитан?
Тони Адамс - единственият капитан в 3 декади!
15. Йодегор или Райс за капитан?
Райс, след него Габриел!
16. Емирейтс или Хайбъри?
Хайбъри заради романтиката на тъча и класата на фасадата!
17. Опиши ASCB с 3 думи?
Семейство, смях, отговорност!
18. Любим спорт извън футбола?
Тенис.
19. Любима книга?
„Червено и черно“ на Стендал.
20. Любима фланелка на Арсенал?
Тази, която все още нямам!
21. Премиършип или Шампионската лига?
Премиършип by a country mile!
Тези въпроси и отговори дават допълнителна представа кой е Боби Байчев и какво значат за него „Арсенал България“ и ФК Арсенал Лондон. Благодарности към Боби за отделеното време и пожелания за много успехи начело на ASCB, които да отговарят на неговата амбиция, на желанието му за развитие и очакванията на всички тези 1 083 члена на фен клуба!
Always on tour!
