Jump to content
  • Лондончани записаха нулево равенство срещу Бърнли в мач от 23 кръг на първенството. Това бе и пропусната възможност за ''артилеристите'' да посрещнат паузата в Топ 4 във временното подреждане. Гостите от Бърнли се защитаваха перфектно на Емиратс през почти всичките 90 минути от срещата и не се виждаше как Арсенал ще стигне до попадение. След едно мудно първо полувреме, домакините вдигнаха оборотите през втората част. В заключителните 20 минути на двубоя, положенията пред вратата на Ник Поуп се редяха едно след друго, но никой в червено и бяло не съумя да намери мрежата. Може би най-близо до това бе Александър Лаказет, който след едно подаване към него от Смит Роу бе длъжен да открие резултата. Имаше и моменти, в които Аарън Рамсдейл трябваше да се намесва по подобаващ начин, за да предотврати попадение във вратата си. Не може да не се отчете и това, че се забелязваше видна умора в хората на Микел Артета. След този разочороващ резултат, Арсенал изпраща един доста сложен месец, в който отбора успя да се разпише едва веднъж и не регистрира нито един успех на сметката си. Статистиката показва, че ''топчиите'' са без гол в последните 4 мача във всички турнири и всичко сочи към това, че съставът има нужда от освежаване с привличането на няколко играча. Иначе в момента Арсенал заема 6 позиция във Висшата лига с 36 точки на сметката си след 21 изиграни мача. На хартия целта на отбора все още е изпълнима, а именно класиране в 4-та след края на кампанията. Отборите пред Арсенал са с по няколко мача повече, което означава, че Лондончани са длъжни да вземат своите, които са в по-малко и да влязат в добра серия след паузата. А докато тя е в сила, ''топчиите'' ще бъдат на тренировъчен лагер в Дубай, което бе потвърдено от Микел Артета след края на двубоя с Бърнли. Следващата среща на Арсенал е чак на 10 февруари, четвъртък, срещу Уулвърхямптън Уондърърс (гостуване от 21:45 часа българско време).

Стартовата 11-ка вчера: Аарън Рамсдейл (GK), Бен Уайт, Роб Холдинг, Габриел Магаляеш, Киърън Тиърни, Самби Локонга, Мартин Йодегор, Букайо Сака, Смит Роу, Габриел Мартинели и Александър Лаказет (С).

Резерви: Бернд Лено (GK), Нуно Тавареш, Калъм Чеймбърс, Райън Алебиосу, Чарли Патино, Салах-Едине, Омари Хъчисън, Мика Бийрит и Еди Нкетия.

Смени в хода на двубоя: Една единствена, когато Еди Нкетия се появи на мястото на Смит Роу (77 минута).

Жълти картони: Нито един получен такъв за играч в червено и бяло.

Фото кредит: Премиърлийг official

Думите на Микел Артета след края на мача: ''Започнахме твърде несигурно и не създадохме достатъчно опасности през първата част. Бих отдал това на умората след срещата, която изиграхме в четвъртък вечер. През второто полувреме вдигнхаме оборотите и започнахме да създаваме повече положения пред гола. В крайна сметка, така и не достигнахме до него. Бяхме далеч по-динамични в представянето си спрямо първата част на срещата. Създадохме редица ситуации, но ни липсваше качество да завършим вече създадените положения. Това беше един страхотен шанс да възстановим позицията си в Топ местата на първенството, но за жалост го изпуснахме. Целите пред нас остават и ние ще дадем всичко от себе си, за да ги постигнем.''