Jump to content
  • Лондончани поднесоха подаръка си за Св. Валентин на своите привърженици. В мач от 24 кръг на Висшата лига, ''топчиите'' се наложиха над състава на Лийдс Юнайтед с 4:2. Пиер-Емерик Обамеянг се отчете с първи хеттрик в първенството. Габонецът бе точен в 13, 41 (дузпа) и 47 минута на мача. Другото попадение на сметката на домакините бе дело на Ектор Белерин в 45 минута. Хладнокръвни за гостите от Йоркшър бяха Страйк в 58 минута и Коща в 69 минута. Макар, че Арсенал водеше с 4:0 в даден момент от срещата, бе допуснат лек спад в играта и гостите се възползваха на два пъти след открилите се възможности. В крайна сметка, инфаркт на Емиратс не бе допуснат и след стилна и бърза игра, момчетата на Микел Артета се поздравиха с трите точки в този толкова важен двубой. Важен ще е и всеки останал такъв до края на кампанията. Хубаво е разбира се и да се отчете настроението с което Обамеянг ръководеше случващото се на терена. Хеттрикът му снощи напомни за добрите му дни в клуба и също за една друга 14-ка, която отбеляза четири гола във вратата на Лийдс в предходното домакинство срещу този опонент за Висша лига. На 16 април 2004 година, Тиери Анри открадна шоуто на Хайбъри, а Арсенал се поздрави с успех 5:0.

Стартов състав: Под рамките на вратата застана Бернд Лено (завръщане в игра след червен картон). Защитният вал бе сформиран от Ектор Белерин, Давид Луиз (завръщане в игра след червен картон), Габриел Магаляеш и Седрик Соареш. В дефанзивен план присъстваха имената на Дани Себайос и Гранит Джака. Пред тяха съответно, бяха разположени Букайо Сака, Мартин Йодегор (първи старт за Арсенал) и Емил Смит Роу. Атаката пък бе водена от капитана на клуба Пиер-Емерик Обамеянг.

Резерви: Мат Райън (GK), Роб Холдинг, Калъм Чеймбърс, Пабло Мари, Мохамед Елнени, Никола Пепе, Габриел Мартинели, Уилиан и Александър Лаказет

Смени по време на двубоя: Уилиан замени Смит Роу (62 мин.), Елнени на мястото на Йодегор (78 мин.) и Холдинг замени Себайос (89 мин.)

Евентуални контузии: Няма

Жълти картони: 0

Фото кредит: FlashScore BG

Пресконференция: ''Щастлив съм от постигнатото. Изправихме се срещу един труден и силен състав и в крайна сметка се поздравихме с трите точки. Мисля, че се справихме много добре. Много от нещата, които бяхме тренирали преди това, се получиха по един качествен начин. Момчетата играха с желание и себераздаване. Всички те бяха наистина страхотни. Именно това е играта, която искаме да демонстрираме занапред. Ако се представяме по начинът по който го направихме днес, то не се и съмнявам в нашето подобряване. Разбира се, че съм доволен и от представянето на Обамеянг. Играч като него заслужава адмирации.''
    По повод трите си попадения, Обамеянг добави: ''Щастлив съм най-вече поради това, че децата ми ще получат топката от двубоя. Знаехме, че ни чака труден мач, но дадохме всичко от себе си и си заслужихме победата. Беше наистина важно да покажем, че това е нашият дом. Тук трябва да печелим всеки мач и съм много радостен от това, че успяхме да го направим.''

В момента Арсенал заема 10 позиция във временното класиране на Висшата лига с 34 спечелени точки. Следващият мач на тима е в четвъртък вечер (18 февруари), когато ''артилеристите'' ще премерят сили срещу състава на Бенфика. Двубоят е с начален час 22:00 българско време и е първи от общо двата сблъсъка с португалският опонент. Припомняме, че срещата от елиминациите на Лига Европа ще се изиграе на Стадио Олимпико в италианската столица Рим. Арсенал ще бъде клуба гост в този мач, а головете на ''чужд терен'' ще бъдат зачитани. В ответното своеобразно домакинство, Арсенал приема Бенфика на Караискакис в Пирея, Гърция. С това и днешният ни материал завършва. Екипа на ''Арсенал България'' ви пожелава успешна и страхотна седмица.