Jump to content
  • Арсенал постигна ценна победа като гост над Олимпиакос с 3:1. „Топчиите“ бяха по-стойностния отбор в мача и заслужено се поздравиха с успеха. Точни за гостите бяха Мартин Йодегор в 30‘а минута, Габриел в 80‘а и Мохамед Елнени в 85‘а. Попадението за гръцкия тим бе дело на Юсуф Ел Араби в 58‘а минута, като е редно да отбележим, че то отново дойде след индивидуална грешка, този път на Дани Себайос.

Стартов състав на Арсенал: Бернд Лено, Киърън Тиърни, Давид Луиз, Габриел, Ектор Бейерин, Томас Партей, Гранит Джака, Мартин Йодегор, Вилиан, Букайо Сака, Пиер-Емерик Обамеянг

Смени: Дани Себайос на мястото на Томас Партей 55‘а минута. Мо Елнени на мястото на Вилиан 81‘а минута. Емил Смит Роу на мястото на Мартин Йодегор 82‘а минута. Никола Пепе на мястото на Букайо Сака 82‘а минута. Алекс Лаказет на мястото на Пиер-Емерик Обамеянг 88‘а минута.

Евентуални Контузии: Няма.

Репортаж:

Пресконференция на Микел Артета: „Доволен съм от резултата. Показахме и много добри неща. Казвах, че сме по-добър отбор, в сравнение с миналата година, но вероятно за мен е по-лесно да го видя, защото работя с момчетата всеки ден. Все пак, трябва да бъдем честни. Отново направихме мача си труден и отново играехме сами срещу себе си. Можеха да вкарат не 1, а 3 гола и имахме късмет, макар всичко хубаво, което сътворихме. Трябва да бъдем безпощадни и да не даваме абсолютно нищо на противника. Това ще бъде нашата цел занапред. Няма контузени, всички смени бяха тактически. Гледаме към дербито в неделя с приповдигнато самочувствие и се надяваме да победим и тогава!"

Подобно на Микел Артета, сега всички погледи се отправят към неделя и NDL. След добрия резултат и не лошата игра вчера се надяваме да разпердушиним птиците от по-далечната метро станция и отново да покажем на света какъв е цвета на Лондон. Продължавайте да следите сайта за още много интересни материали.