Jump to content
  • Арсенал се добра до точка у дома, след късен изравнителен гол в добавеното време срещу Кристал Палас

Арсенал измъкна равенство у дома срещу Кристал Палас, след като отбеляза изравнителното попадение късно в добавеното време на срещата. В герой за „Топчийте“ се превърна Алекс Лаказет, който се разписа буквално с последното докосване на топката в мача. Краен резултат Арсенал – Кристал Палас 2:2.

Домакините започнаха ударно срещата и още в 8‘а минута поведоха в резултата след гол на капитана Пиер-Емерик Обамеянг. Асистнция пък за него записа Никола Пепе. Вихреното начало продължи до към 20‘а минута, когато гостите се окупитиха и заиграха по-добре. Така се стигна до няколко пропуснати възможности за гол пред вратата на Рамсдейл, а в началото на второто полувреме Кристиян Бентеке наказа поредната грешка на футболист в червено и изравни резултата. Това стана в 50‘а минута. Нещата придобиха още по-стряскащ вид, когато след нова грешка в средата, Палас обърна срещата след гол на Одсън Едоард в 73‘а минута. Последва натиск на домакините, който даде резултат в края и така съперниците от Лондон поделиха точките.

Няма как да не се отбележи и поредното слабо съдийство, както от главният съдия така и от намесите на ВАР. Освен свободната игра и спестените картони, изключително спорен момент ще остане грубото изритване без топка, което получи Букайо Сака в края на първата част, но до червен картон и преразглеждане за такъв не се стигна. Защо?

Стартов състав на Арсенал: Рамсдейл, Тиърни, Габриел, Уайт, Томиясу, Йодегор, Партей, Сака, Смит Роу, Пепе, Обамеянг

Смени: Локонга на мястото на Сака (45‘а минута). Лаказет на мястото на Йодегор (67‘а минута). Мартинели на мястото на Партей (81‘а минута).

Евентуални Контузии: Букайо Сака.

Репортаж:

Пресконференция на Микел Артета: „Допуснахме леки голове след грешки в центъра на терена. Върху това трябва да работим. Може би хората ще си помислят, че сме изравнили късметлийски, поради гола в последната минута. Аз не мисля така. Мисля, че не заслужавахме да загубим. Имахме добри моменти, както в началото на мача, така и през второто полувреме. За съжаление, обаче, това не е достатъчно за да спечелиш мач срещу толкова корав съперник.

Букайо не можеше да продължи, поради което бе сменен. Не разбирам смисъла от ВАР и изобщо не мога да си обясня как играча на Палас остана на терена след такова влизане. Това ако не е червен картон, не знам кое е. Нямам представа как е Букайо, ще мине тестове утре, имаше сериозна болка, надяваме се да е просто отток, който да отмине.

Лаказет е наш играч и докато е такъв ще бъде използван максимално. Всички видяхте, че раздвижи играта с включването си. Страхотно представяне!“, завърши испанецът.

Какво значи това? Означава, че Арсенал продължава да е на приливи и отливи и все още търсим постоянство. А откъм класиране значи, че все още сме в долната половина. Следващата среща и евентуален поправителен е още в петък, когато откриваме следващия кръг отново у дома срещу Астън Вила.