Jump to content
  • Евертън надигра Арсенал с 2:1 в последен мач от програмата на 15 кръг във Висшата лига. Лондончани поведоха с 1:0 в заключителните секунди на добавеното време на първата част, след попадение на Мартин Йодегор (асистенция на Киърън Тиърни след центриране от левия фланг в наказателното поле). Все пак, Ричарлисон (2 други негови гола бяха отменени заради засада) изравни резултата в 79 минута след удар с глава. И точно когато изглеждаше така, че двата отбора ще си поделят точките на Гудисън Парк, Демарай Грей прати гостите в нокдаун с феноменален изстрел, който ни напомни един подобен гол на Уейн Рууни срещу Дейвид Сиймън. Следват няколко извода. Втора поредна загуба за хората на Микел Артета в първенството. Поредно разочороващо представяне за състезателите в червено и бяло, като за 90 минути игра, те отправиха едва 3 точни удара по посока противниковата врата. За пореден път ''лидерите'' на отбора не се доказаха като такива. За кой ли път през последните години Арсенал дава живинка през сезона на своите ''мъртви'' противници. И още, и още... Определено това бе вечер, която всички ние ще искаме да забравим бързо. Какво следва оттук натам обаче?! На първо място или поне на хартия, Арсенал е длъжен да спечели двубоите си до края на календарната година. Саутхямптън (Д), Уест Хям (Д), Лийдс Юнайтед (Г), Съндърланд (Д, Карабао Къп), Норич (Г) и Уулвърхямптън (Д).
    Чувствайте се свободни да споделите своята градивна критика в коментарите.

Стартов състав: Аарън Рамсдейл, Такехиро Томиясу, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Киърън Тиърни (завръщане в състава), Томас Партей, Гранит Джака (завръщане в състава), Букайо Сака, Мартин Йодегор, Габриел Мартинели и Александър Лаказет (C).

Резерви: Артур Оконкво, Седрик Соареш, Нуно Тавареш, Роб Холдинг, Самби Локонга, Мохамед Елнени, Никола Пепе, Еди Нкетиа и Пиер-Емерик Обамеянг. Бернд Лено, Смит Роу и Сеад Колашинац не фигурираха в групата за двубоя поради контузии.

Смени в хода на двубоя: Нуно Тавареш вместо Киърън Тиърни (65 минута), Еди Нкетиа се появи на мястото на Габриел Мартинели (71 минута), а Александър Лаказет бе заменен от Пиер-Емерик Обамеянг (85 минута).

Жълти картони: Гранит Джака (63 минута) и Мартин Йодегор (74 минута).

Фото кредит: Premierleague official

В момента ''артилеристите'' заемат 7 място с 23 точки на сметката си. Следващата среща на Лондончани е на 11 декември, събота, от 17:00 часа българско време, домакинство на Саутхямптън.