Jump to content
  • Арсенал победи Уотфорд като гост с 3:2 в мач от 28 кръг на Висшата лига. Тази победа е и 4-та поредна такава за момчетата на Микел Артета в първенството. Успехът на Викъридж Роуд не дойде никак лесно, а домакините отбелязаха гол още в 1 минута на срещата. В последствие попадението бе отменено заради засада, но ранният натиск на играчите в жълто и черно без малко да изпрати гостуващата публика и привържениците пред телевизора в шок. Гостите успокоиха темпото и малко след тази ситуация откриха резултата след страхотна комбинация между Мартин Йодегор и Букайо Сака. Англичанинът върна подаване в наказателното поле на ''стършелите'' към капитанът на Норвегия, който хладнокръвно се разписа за 1:0 (5 минута на двубоя). След само още 5 минута игра, Уотфорд изравни чрез Кучо, който отбеляза едно от попаденията на сезона и остави Аарън Рамсдейл безпомощен. Това накара ''топчийте'' да вдигнат оборотите и почти да не позволят на своя опонент да притежава кълбото или поне що се касае за тази пъва част на двубоя. Арсенал играеше с желание и преса в действията си, а поредна стилна комбинация доведе до ново попадение за хората в червено. Точен този път бе Букайо Сака (асистенция на Александър Лаказет в 30 минута). Габриел Мартинели покачи на 3:1 в началото на втората част след нова асистенция от страна на Александър Лаказет (52 минута на срещата). Определено гостите от северната част на Лондон се съревноваха кой ще се разпише по по-стилен начин. И за да може пулсът на привърженците на Арсенал да бъде в учестен ритъм, Уотфорд върна един гол в 87 минута, когато точен бе Муса Сисоко. Това се оказа и крайният резултат в срещата, който е от изключително значение за Арсенал и целта за класиране в 4-та в края на кампанията. Гостите изнесоха колеблив двубой като цяло, след някои грешки в отбрана от страна на Бен Уайт и Габриел Магаляеш. Но стабилните изяви на Аарън Рамсдейл, бързото и често отнемане на топката на противника, а разбира се и стилните разигравания при отбелязаните голове, изпращат 3-те точки в Северен Лондон. Арсенал вече е на 4 място във временното класиране с 48 точки и с 3 мача по-малко на сметката си от Манчестър Юнайтед, който е на 5 място с 47 точки.

Стартов състав снощи: Аарън Рамсдейл (GK), Седрик Соареш, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Киърън Тиърни, Томас Партей, Гранит Джака, Букайо Сака, Мартин Йодегор, Габриел Мартинели и Александър Лаказет (С). Двубоя пропуснаха Смит Роу (положителен тест за Ковид-19) и Такехиро Томиясу (контузия на прасеца).

Резерви: Бернд Лено (GK), Роб Холдинг, Нуно Тавареш, Свенсън, Мохамед Елнени, Самби Локонга, Никола Пепе, Омари-Хъджисън и Еди Нкетия.

Смени в хода на двубоя: Никола Пепе на мястото на Габриел Мартинели (73 минута) ; Александър Лаказет бе заменен от Еди Нкетия (80 минута) ; Роб Холдинг вместо Мартин Йодегор (90 минута) ;

Жълти картони: Седрик Соареш (58 минута) и Еди Нкетия (93 минута).

Фото кредит: Премиърлийг Official

Думите на Микел Артета след края на двубоя: ''Интересното в случая е това, че можеше да сме назад в резултата още в 1-та минута на срещата. След това бяхме доста по-концентрирани в действията си и постепенно наложихме контрол над случващото се. Вкарахме три великолепни гола, но не бяхме на същото ниво в защитен план. На моменти бяхме колебливи в защита, но най-важното е това, че добавихме нови 3 точки към актива си. Все още сме с мачове по-малко, а и остават доста такива до края на кампанията. Целта пред нас е една и съща, но с една стъпка по-близо.''

Следващата среща на Арсенал е срещу Лестър Сити на Емиратс Стейдиъм. Тя ще бъде изиграна на 13 март, неделя, от 18:30 часа българско време. Екипът на ''Арсенал България'' пожелава на всички артилеристи успешна и приятна седмица.