Jump to content
  • Преди броени минути бе изтеглен жребият за четвъртфиналите от надпреварата Лига Европа. Ръката на бившият играч на Арсенал, Гаел Клиши бе много благосклонна и определи за следващ съперник един сравнително непознат тим. "Топчиите" ще се срещнат с вторият най-успешен клуб от Чехия. Славия Прага е основан през 1892 година и има 20 шампионски титли на Бохемия, Чехословакия и Чехия, като по този показател отстъпва на вечния свой съперник Спарта Прага. Играе своите мачове на стадион Синобо, който събира 19 370 зрители за футболни мачове. Цветовете на клуба са в червено и бяло, като символ на сърце и кръв и честната и достойна игра. Символ е петолъчка, която излъчва надеждата и подсилване на съзнанието и духа. Известни футболисти играли за Славия са Йозеф Бичан, Франтишек Планичка, Карел Яролим, Иво Кнофличек, Карел Поборски, Владимир Смицер, Патрик Бергер и Томас Сучек.

Двата клуба са играли веднъж в евротурнирите, като на 23 октомври 2007 година в Лондон има червен циклон, който помита чехите със 7:0. Головете бележат Фабрегас - два, автогол на Хубачек, Уолкът - два, Хлеб и Крал Бендтнер. В реванша се получава скромно нулево равенство.

Славия има 1 победа, 2 равенства и 8 загуби в мачове с английски отбори. В същото време Арсенал има 8 мача с отбори от Чехия. Освен тези два със Славия, "топчиите" имат 6 победи над Спарта Прага.

Мачовете ще се играят на 8 април и 7 дни по-късно. При победа над чехите е много вероятно да се оформи един своеобразен "Гуд Ебенинг" срещу Виляреал на Унай Емери.

Пожелаваме успех на Арсенал с нотка горчивина, че няма да бъдем в Златна Прага и да вкусим от горчивината на прочутите чешки бири.....