Jump to content
  • Арсенал с трудна, но абсолютно заслужена победа в Нотингам

Mr.Brownstone
     Share

Арсенал взе трите точки на Сити Граунд, след като успя да победи Нотингам Форест с 2:1. Точни за гостите бяха Габриел Жезус в 65‘а минута и Букайо Сака в 72‘а минута. Домакините успяха да върнат едно попадение чрез Айони в 89‘а минута, поради което се наложи леко треперене в края на мача, но с оглед на показаното и тоталното владение на топката, резултата е напълно справедлив, ако не и малък. Ето и по-важното от двубоя.

Стартов състав:

Смени:

Евентуални Контузии: няма

Репортаж:

Пресконференция на Микел Артета: „Доволен съм от представянето и победата. Трябваше да оправим нещата след последното си гостуване тук миналата година и успяхме да го направим. Владеехме топката почти постоянно и макар че не успяхме да отбележим през първото полувреме, то бе въпрос на време това да стане. Адски трудно е да намериш пространства, когато в наказателното поле има 9 футболиста на противника, но в крайна сметка успяхме и това е важното. За съжаление допуснахме лек гол след момент на разконцентрация, а в тази Лига това означава, че ще страдаш. Все пак победата е заслужена, защото бяхме по-добрият отбор в мача. Доволен съм от всички и се радвам за Емил Смит Роу, защото мина доста време, откатко той игра за последно. Движеше се добре, контролираше добре и езика на тялото беше чудесен. Стига да е здрав, той е страхотен футболист за гледане. “, завърши испанеца.

Честита победа на всички. Сега всички гледаме към неделя, когато е дербито с Ливърпул. Горе главите, защото сме Арсенал и можем всичко!