Jump to content
  • Арсенал посреща гръцкия Олимпиакос в мач реванш от турнира за Лига Европа. „Артилеристите“ имат наглед леката задача в Лондон, след като спечелиха първия си двубой в Пирея с 1:3. Все пак, нагледали сме се на какви ли не драми и въпреки прекрасния резултат миналата седмица, мача довечера не е хубаво да бъде подценяван. Надяваме се на лек реванш и победа-класиране без много драма. Ето и по-важното преди мача:

Кога: Четвъртък, 18.03.2021 година, 19:55 часа българско време.

Къде: Емиратс, Лондон.

Телевизия: БНТ 3.

Новини преди мача: Букайо Сака е под въпрос и ще мине късен фитнес тест за да се реши дали ще попадне в групата за мача.

Думите на Артета преди мача: „Всички са в добро здравословно състояние. Контузени няма. Букайо се чувства добре, ще направим късен тест за да преценим дали да го включим, но ако не бъде включен в групата, то по-скоро би било за да му се даде почивка. По тази тема, хубаво е, че имаме комфортна преднина, защото може да ротираме, но в никакъв случай не трябва да подценяваме мача. Проблемът с Обамеянг е решен. Поговорихме много позитивно, резултата е на лице и продължаваме напред. Вината за факта, че Мартинели не получава достатъчно минути е изцяло моя. Той се справя отлично на тренировките, има и нужното отношение. Просто трябва да търпелив и ще получи заслуженото. Няма никакъв проблем с него и пак подчертавам, че вината е изцяло моя.”

Пожелаваме успех на момчетата довечера. Жребият за следващите фази на турнира, които са четвъртфинал и полуфинал е утре (петък 19.03.2021 година). Повече от всичко искаме да видим и името на Арсенал измежду тях, но да не слагаме каруцата преди коня, има още работа за вършене. We’re on our way!