Jump to content
  • Съставите на Брайтън и Арсенал завършиха при резултат 0:0 в мач от 7 кръг на Висшата лига. С оглед показаното от двата отбора на терена, гостите от Лондон би трябвало да сметнат двубоя като спечелена точка, а не като загубени две. Повечето опасности под проливните дъждове в южна Англия бяха пред вратата на Аарън Рамсдейл, който за пореден път изнесе стабилен двубой и запази мрежата си суха. Това впрочем бе и 3 чиста мрежа за Рамсдейл в 4 мача във Висшата лига. Неговото представяне продължава да бъде на високо ниво и да вдъхва сигурност на отбраната пред него. Домакините от Брайтън затрудниха максимално своят съперник и не му оставиха почти никакви шансове, а с най-чистият такъв се отчете Смит Роу, който можеше да отбележи в края на мача. С тази си спечелена точка, Арсенал вече събра актив от общо 10 и в момента заема 9 позиция във временното класиране. Повече подробности от мача снощи в следващите редове.

Стартов състав: Както вече споменахме, под рамките на вратата застана Аарън Рамсдейл. Пред него в отбрана бяха подредени Такехиро Томиясу, Бен Уайт, Габриел Магаляеш и Киърън Тиърни. Като дефанзивна двойка полузащитници стартираха Томас Партей и Самби Локонга. Изнесени пред тяха бяха съответно Букайо Сака, Мартин Йодегор и Смит Роу. На върха на атаката бе капитана Пиер-Емерик Обамеянг.

Резерви: Бернд Лено (GK), Седрик Соареш, Роб Холдинг, Нуно Тавареш, Мохамед Елнени, Мейтланд-Найлс, Никола Пепе, Габриел Мартинели и Александър Лаказет.

Смени в хода на двубоя: Мартин Йодегор бе заменен от Никола Пепе в 63 минута, Обамеянг остъпи мястото си на Александър Лаказет в 72 минута, а Мейтланд-Найлс се появи на мястото на Букайо Сака в 90 минута.

Контузии: Съмнения за лека травма на Букайо Сака.

Жълти картони: Томас Партей в 91 минута.

Фото кредит: Премиърлийг

Думите на Микел Артета след края на двубоя: ''Мисля, че това е спечелена точка, защото не заслужавахме нищо повече от това. Като цяло се защитавахме на високо ниво в двубоя, особено в заключителните 15-20 минути. Не бих могъл да кажа, обаче, че сме контролирали нещата на терена. Наложи се да положим големи усилия за да пробием пресата на противника. Също така и не разполагахме с чисти пространства по терена като цяло, а това усложни съвсем нещата за нас. Все пак запазихме вратата си суха, а с основен принос за това е Аарън Рамсдейл. Той се представя страхотно и проявява страхотен професионализъм. Освен това, разполага с характер и доказва това, че може да работи под напрежение и то в голям клуб, какъвто е Арсенал.''

В следващият си двубой, Арсенал приема Кристъл Палас, воден от не кой да е, а Патрик Виейра. Двубоя ще бъде изигран на 18 октомври, понеделник, от 22:00 часа българско време. С това и днешният ни материал завършва. Екипа на Арсенал България ви пожелава приятен завършек на уикенда.