Jump to content
  • Арсенал претърпя нова загуба във ВЛ. Вчерашното гостуване на Астън Вила бе загубено с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Уоткинс още във 2 минута. То дойде след груба грешка в отбраната на Лондончани. Не може обаче, да не се отчетат и поредните неуместни и спорни отсъждания в ущърб на ''артилеристите''. Разбира се, Арсенал е твърде голям клуб за да се оправдава с това. Загубата на Вила Парк се оказа и втора поредна такава във Висшата лига. В момента, ''топчиите'' продължават да заемат 10 позиция с актив от 31 спечелени точки. В следващите редове ще ви предоставим подробна статистика от случилото се вчера.

Стартов състав: Под рамките на вратата дебютира Мат Райън. Пред него в отбрана фигурираха имената на Ектор Белерин (C), Роб Холдинг, Габриел Магаляеш и Седрик Соареш. В дефанзивния вал на полузащитата стартираха Томас Партей и Гранит Джака. Изнесени пред тях съответно бяха Букайо Сака, Емил Смит-Роу и Никола Пепе. На върха на атаката бе Александър Лаказет.

Резерви: Рунарсон (GK), Калъм Чеймбърс, Пабло Мари (завръщане от контузия), Мохамед Елнени, Дани Себайос, Мартин Йодегор, Уилиан, Габриел Мартинели и Пиер-Емерик Обамеянг

Смени по време на двубоя: Обамеянг на мястото на Лаказет (59 мин.), Йодегор вместо Соареш (65 мин.) и Уилиан замени Партей (74 мин.)

Евентуални контузии: Томас Партей

Жълти картони: Томас Партей (52 мин.) ; Гранит Джака (94 мин.) ;

Пресконференция на Микел Артета: ''Мисля, че точната дума е разочорование. Наистина е болезнено да загубиш подобен мач. Допуснахме твърде ранен гол, но въпреки това, не се отказахме да търсим целта. Постепенно започнахме да търсим своите шансове и да доминираме на терена. Истината е, че все още има някои неща в играта ни, които трябва да претърпят промяна. По време на заниманията с отбора, ние отиграваме дадени ситуации по един начин, а на терена се получава друго. Има върху какво да работим спрямо представянето си. В крайна сметка, играчите дадоха всичко от себе си и се бореха въпреки ранното изоставане в резултата.''
    На въпросите за това какво точно си е говорил с официалните лица след края на мача, Микел Артета не пожела да даде отговор. Той също така добави, че големите отбори не правят подобни грешки като тази във 2 минута. Колкото до Томас Партей и изваждането му от игра в 74 минута, баскът сподели: ''Томас изпитваше болка в мускулите и се наложи да го сменим. Честно казано, все още не мога да кажа какво е точното му физическо състояние в момента.''

Фото кредит: FlashScore BG

В следващия си двубой, Арсенал приема Лийдс Юнайтед на Емиратс Стейдиъм. Той ще се изиграе на 14 февруари, неделя, от 18:30 часа българско време. Всички ние се надяваме нашата футболна половинка да се върне на пътя на победите именно на Св. Валентин. А, до тогава, всеки от Вас може да наслади на още футболни материали в сайта ни, които са посветени на любимият ни клуб. Екипа на ''Арсенал България'' ви пожелава спокойна неделя.