Jump to content
  • Червено-белите от северната част на Лондон загубиха първото си домакинство за сезона, което означаваше и втора поредна загуба. Челси се поздрави с успех 2:0 на Емиратс Стейдиъм след головете на Ромелу Лукаку в 15 минута и Рийс Джеймс в 35 минута на срещата.

Стартов състав: Бернд Лено, Седрик Соареш, Роб Холдинг, Пабло Мари, Киърън Тиърни, Самби Локонга, Гранит Джака, Никола Пепе, Смит Роу, Букайо Сака и Габриел Мартинели. Бен Уайт не попадна в групата за двубоя поради позитивен тест за Ковид-19. Той ще пропусне и мача с Манчестър Сити в събота.

Резерви: Аарън Рамсдейл, Мейтланд-Найлс, Сеад Колашинац, Калъм Чеймбърс, Нуно Тавареш, Мохамед Елнени, Рийс Нелсън, Фоларин Балогън и Пиер-Емерик Обамеянг.

Смени  в хода на двубоя: Пиер-Емерик Обамеянг вместо Букайо Сака (61 минута), Нуно Тавареш вместо Киърън Тиърни (66 минута) и Фоларин Балогън се появи на мястото на Габриел Мартинели (79 минута).

Жълти картони: Пабло Мари (34 минута) и Самби Локонга (67 минута).

Фото кредит: Official Premier League

Думите на Микел Артета след края на двубоя: ''Това бе втора поредна загуба в първенството, което е наистина трудно за приемане. Челси беше по-добрият състав на терена и спечели съвсем заслужено. Това, което ми хареса е, че дори при резултат 2:0 в тяхна полза, ние не се отказахме и търсехме шансовете си до самият край на срещата. Излязохме без 8 или 9 липсващи играчи в редиците си, но съм най-разочорован заради нашите привърженици, които бяха на стадиона. Искахме да постигнем нещо специално заради тях. Присъствието им по трибуните се усещаше многократно, а това не се бе случвало напоследък. Сега фокуса ни е върху мача за Купата на Лигата. Целта ни е да спечелим тази среща и да преминем в следващия етап от надпреварата. Истината е, че трябва да се вдигнем възможно най-скоро. Играчите ни имат нужда от подкрепа и аз ще направя всичко възможно за да могат те да я получат. Предстои ни труден мач през уикенда, когато играем с Манчестър Сити. Трябва да дадем всичко от себе си за да вземем нещо от този двубой.''

В момента Арсенал заема незавидната 19 позиция в класирането на Висшата лига без нито една точка в актива си. Също така и без нито един отбелязан гол. Мача с Уест Бром за Карабао Къп е в сряда, 25 август, от 22:00 часа българско време.