Jump to content
  • Уест Хям Юнайтед и Арсенал си поделиха точките след голово шоу на Лондон Стейдиъм. Двубоят бе част от 29 кръг на Висшата лига и завърши при резултат 3:3. След само половин час игра, домакините вече водеха с 3:0 след попаденията на Джеси Лингард, Джаръд Боуен и Томаш Соучек. До края на полувремето, гостите намалиха на 3:1 след попадение, което бе регистрирано като автогол на Соучек. Минутата бе 38-ма, а двубоят предвещаваше интересна втора част. В нея, Арсенал показа друго лице и не след дълго резултата вече бе 3:2. Нов автогол за домакините бе регистриран този път на името на Крейг Доусън, който си заби топката във вратата сякаш бе нападател на ''топчиите''. Оставаха около 30 минути футбол, а играчите на Микел Артета се впуснаха в атака след атака. С пропуски се отчетоха Йодегор и Букайо Сака. Норвежецът в последствие грабна и приза за играч на мача за гостите. Немислимото с оглед цифрите на таблото през първото полувреме се случи в 82 минута. Появилия се на терена като резерва Никола Пепе достави топката на главата на Алкесандър Лаказет, който с прострелен удар оформи крайното 3:3. Още подробности в следващите редове.

Стартов състав: Под рамките на вратата застана Бернд Лено. В отбрана пред него бяха подредени Калъм Чеймбърс, Давид Луиз, Пабло Мари и Киърън Тиърни. Томас Партей и Гранит Джака си партнираха в дефанзивен план, а изнесени пред тях стартираха Букайо Сака, Мартин Йодегор и Пиер-Емерик Обамеянг (С). Александър Лаказет пък водеше атаката.

Резерви: Мат Райън (GK), Седрик Соареш, Роб Холдинг, Габриел Магаляеш, Мохамед Елнени, Дани Себайос, Смит Роу, Никола Пепе и Габриел Мартинели ;

Смени в хода на срещата: Двойна такава, когато Смит Роу се появи на мястото на Гранит Джака, а Никола Пепе замени Букайо Сака (74 мин.) ; Габриел Мартинели замени Пиер-Емерик Обамеянг (81 мин.) ;

Евентуални контузии: Липсват данни ;

Жълти картони: Александър Лаказет (92 мин.) ;

Червени картони: Нито един получен ;

Фото кредит: FlashScore BG

Пресконференция на Микел Артета след края на двубоя: ''Играхме разочароващо и под нашите стандарти що се касае до първите 30 минути на срещата. Допуснахме няколко грешки в отбрана, които дадоха шанс на опонента ни да води с 3:0. През следващият час игра, обаче, моите момчета показаха на какво са способни. Показахме дух, показахме страст, а това може само да ни радва. В момент, в който бяхме рухнали, ние се върнахме в играта благодарение на страхотното разбирателство между играчите на терена. Езикът на тялото им предвещаваше да вземем нещо от този луд мач. Направихме това, което трябваше да направим. Остава известна горчивина, че в крайна сметка не се поздравихме като победители. След като изравнихме резултата, получихме още няколко шанса. Днес можеше да отбележим поне шест или седем попадения. Искам да поздравя играчите за характера, който показаха. Всички те се представиха на високо ниво днес и запазиха хладнокръвие. Сега е време за пауза в клубните първенства и ще имам времето да се концентрирам върху предстоящите срещи с Ливърпул и Славия Прага. Много от нещата в играта ни ще бъдат анализирани и ще имам времето да се подготвя тактически за тези мачове.''

Това бе и последният двубой на Арсенал за месец март. В момента тима се намира на 9 място във временното подреждане на Висшата лига с 42 спечелени точки. Следващата среща на Лондончани е с дата 04 април (неделя), когато приемат Ливърпул на Емиратс Стейдиъм. Началният час на мача е 18:30 часа българско време. Това бе и всичко от днешният ни материал. Екипът на ''Арсенал България'' ви пожелава успешна седмица.