Jump to content
  • Арсенал загуби гостуването на Ливърпул с 4:0. Двубоя бе от 12 кръг на Висшата лига и в него, гостите от Лондон не дадоха почти никакъв отбой на своя противник. Точни за ''мърсисайдци'' бяха Садио Мане през първата част, Диого Жота, Мохамед Салах и Такуми Минамино през втората. Арсенал стоя сравнително добре на Анфийлд през първите 30 минути от двубоя, докато не дойде първото попадение на сметката на домакините. Садио Мане се възползва от груба грешка в отбраната на ''артилеристите'' и след като остана непокрит в наказателното поле, отбеляза с глава за 1:0. Някъде тук стартира и пълния контрол над положението и Ливърпул започна да диктува какво ще се случва на терена. Грешките в отбраната на Арсенал до края на мача започнаха да валят една след друга и само и единствено поредните страхотни изяви на Аарън Рамсдейл направиха така, че загубата да е само с 4 гола пасив. След подобно вяло и безлично представяне, единственото нещо, което може да направи един отбор, е да гледа към следващият двубой. Защото такъв винаги ще има. Поправитеният изпит за тези млади момчета е на 27 ноември срещи последния в класирането Нюкасъл. В момента Арсенал заема 5 позиция с 20 точки.

Стартов състав снощи: Аарън Рамсдейл, Такехиро Томиясу, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Нуно Тавареш, Томас Партей, Самби Локонга, Смит Роу, Букайо Сака, Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лаказет.

Резерви: Бернд Лено, Седрик Соареш, Роб Холдинг, Киърън Тиърни, Мейтланд-Найлс, Мохамед Елнени, Мартин Йодегор, Никола Пепе и Габриел Мартинели.

Смени в хода на двубоя: Мейталнд-Найлс вместо Самби Локонга в 53 минута, Мартин Йодегор се появи на мястото на Александър Лаказет в 67 минута, а Томас Партей отстъпи мястото си на Мохамед Елнени в 84 минута на срещата.

Жълти картони: Единствения такъв за Арсенал бе на сметката на Микел Артета. Жълт картон за Ливърпул получи и Юрген Клоп. Двамата мениджъри си спретнаха саморазправия край страничната линия на Анфийлд след около полочин час игра и бяха наказани за тези си действия от Майкъл Оливър.

Фото кредит: Премиърлийг Official

''Сигурно е това, че има какво да научим след подобна среща. Например, едно от най-хубавите неща, които можеш да научиш е, че трябва да се фокусираш върху следващият двубой. Трябва да извлечем грешките от представянето си за себе си и те да ни служат за пример занапред. Трябва да се концентрираме върху нещата в играта си, които можем да подобрим. Анфийлд е едно от най-трудните места за гостуване в Европа. Бяхме наказани за грешките си и съперника ни съвсем заслужено спечели двубоя.'' Това заяви Микел Артета след разочороващото представяне снощи.