Jump to content
  • Бърнли и Арсенал си поделиха точките след 1:1 на Търф Муур. Пиер-Емерик Обамеянг даде начален тон на срещата, когато още в 6 минута реализира след асистенция на Уилиан. След като получи топката на левия фланг, габонецът проби в наказателното поле и след серия от финтове стреля в близкия ъгъл на Поуп. Малко преди почивката дойде и изравняването на резултата. Бернд Лено получи подаване от Пабло Мари в наказателното поле и подаде на пресирания от противникови играчи Гранит Джака. В опита си да разтегли играта към Давид Луиз, швейцареца сбърка и кълбото се отби в Крис Ууд, който отбеляза след създалата се комична ситуация. Всичко това се случи в 39 минута на срещата. До нейният край, нов гол в една от двете врати не падна, но е редно да се отбележи, че и този път системата ВАР сломи настроението на феновете на Арсенал. Мача вървеше към своят край, когато Никола Пепе се опита да стреля посока Поуп, но топката се отби от ръката на бранител на домакините. Извършеното нарушение вероятно се е виждало от самолет, но ситуацията дори не бе прегледана. Дали английските съдии не знаят как точно да си свършат работата или пък Арсенал е нарочно ощетяван, едва ли ще разберем. Истината е някъде по средата. Повече подробности в следващите редове.

Стартов състав: Под рамките на вратата видяхме Бернд Лено. Пред него в отбрана стартираха Калъм Чеймбърс (завръщане в състава), Давид Луиз, Пабло Мари и Киърън Тиърни. Томас Партей и Гранит Джака оформиха дефанзивния вал на полузащитата. Пред тях съответно застанаха Букайо Сака, Мартин Йодегор и Уилиан. Атаката поведе Пиер-Емерик Обамеянг (C). Емил Смит Роу не попадна в групата, защото му бе дадена заслужена почивка. Явно Артета не е искал да рискува с неговото евентуално включване, след като бе сменен по време на мача с Лестър Сити.

Резерви: Мат Райън, Ектор Белерин, Роб Холдинг, Габриел Магаляеш, Мохамед Елнени, Дани Себайос, Никола Пепе, Габриел Мартинели и Александър Лаказет

Смени в хода на мача: Лаказет се появи на мястото на Йодегор (63 мин.) ; Пепе замени Уилиан (69 мин.) ; Партей освободи мястото си на Себайос (80 мин.) ;

Евентуални контузии: Няма

Жълти картони: Букайо Сака (55 мин.) ;

Фото Кредит: FlashScore BG

Пресконференция: ''Създадохме доста шансове, но не успяхме да се възползваме от тях. Подарихме гол на съперника, а след това не получихме отсъждането, което заслужавахме. При такива обстоятелства е трудно да спечелиш дадена среща. Абсолютно категоричен съм, че трябваше да получим дузпа в наша полза. Няма никакви съмнения относно това. Ако това не е дузпа, то аз искам някой да ми каже кое нарушение е дузпа и как точно се взимат решенията в подобни ситуации. В крайна сметка, разполагахме с наистина доста открили се възможности пред нас. Играехме открито и поехме контрол над мача. Имаше и ситуация при която ударихме гредата. Но освен това, когато дойдеш тук, трябва да печелиш мачовете си. Днес не го направихме по една или друга причина. Отново ще кажа, че трябва да подобрим някои подробности в индивидуалното ни представяне. Грешки се случват винаги, но ние трябва да спрем да ги правим. Не бих обвинил състезателите си, защото всички те искат да получават игрово време. А аз не бих обвинил някой, който иска да играе. От тук до края на сезона може да се случи абсолютно всичко и ние трябва да се представим по възможно най-добрият начин. ''

Калъм Чеймбърс, който стартира във ВЛ за пръв път от повече от година насам заяви: ''Честно казано, това бе горчив момент за мен. Разбира се, че се радвам да съм обратно в игра и да съм редом до момчетата. Но в крайна сметка, това не бе резултатът, който всички искахме. Заслужавахме повече от равенство и всички сме доста разочоровани. В голяма част от двубоя играхме по начинът, по който искаме. Все пак трябва да гледаме напред, защото ни предстоят шансове за реванш.''

Ето и какви са шансовете за реванш за които Чеймбърс спомена. В четвъртък вечер (11 март) ''топчиите'' гостуват на Олимпиакос в първа среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Двубоят е с начален час 22:00 българско време. Лондончани имат да си връщат с лихвите на този противник, след като именно Олимпиакос отстрани Арсенал в предходното издание на турнира. В неделя (14 март) е и дербито на Северен Лондон. Тотнъм Хотспър - Арсенал. 18:30 часа българско време. Очертава се наистина съдбоносна седмица за момчетата на Микел Артета.
    Екипа на ''Арсенал България'' ви пожелава спокойна неделя.